Kurumsal Özel Yazılım

Yazılım Sektörünün Önemi

İnternet ve yazılım sektörü, günümüzde hayatımızın her alanına nüfus etmiş durumda. Her yaştan insan internet kullanmakta ve çeşitli yazılımlarla hayatlarını yönlendirmekte. Sabahları erken kalkmak için kullandığımız cep telefonu alarmlarından, arkadaşlarımızla iletişim kurmak için kullandığımız sosyal medya ağlarına kadar her şeyi bu yazılımlarla organize etmeye başladık. Yemek yaparken veya elektronik bir eşyayı tamir ederken dahi, internetteki çeşitli videolardan ve bu videolara ulaşmamızı sağlayan bir web yarayıcı veya cep telefonu aplikasoyunundan yani yazılımlardan faydalanıyoruz. Öyleki, internetten yoksun kalınan kısa bir süre içerisinde dahi hayat durma noktasına gelebiliyor.

Kurumsal Özel Yazılım

İş Dünyasında Yazılım ve Yazılım Firmaları

Yazılımlar, sosyal hayat için olduğu kadar, iş hayatında da çok büyük bir önem ve etkiye sahip. Bugün en küçük işletmeler dahi interneti etkin bir şekilde kullanmanın ve işlerini özel yazılımlarla kolaylaştırabileceklerinin farkında. Organizasyon, verimlilik, lojistik ve muhasebe gibi konularda çok çeşitli paket programlar, işletmelerin karını arttırırken, maaliyetlerini de oldukça düşürmelerine büyük oranda etki ediyor. Yazılıma yapılan küçük bir yatırım, gelecekte çok büyük kazançlar olarak geri dönüyor. Bu gerçeğin farkında olan iş adamları, yazılımcılığa büyük fonlar ayırmaya başladı. Birçok büyük firmanın bünyesinde kendi sektörleri dışında, çeşitli yazılımlar geliştirmek için çalışan IT ve AR-GE departmanları dahi bulunmakta. Lakin bu büyük yatırımlar gerektirmekte ve ilerleyen zamanlarda bir hayli maaliyetli olmakta. Bu yüzden profesyonel ve akıllı yatırımcılar, kendi sektörlerine yoğunlaşırken, bu alanda profesyonel yazılım firmalarından hizmet almayı tercih etmeye başladı. Bu durum büyük şirketler için bile bu kadar maaliyetli iken start-up işletmeler için altından kalkılamaz bir yük haline gelecektir. Para ve zamandan tasarruf etmek isteyen akıllı bir girişimci için de iyi bir yazılım firması ile eş zamanlı çalışmak, hem piyasaya daha hızlı giriş yapması için bir gereklilik hem de başka alanlara yapılabilecek ekstra bir yatırım imkanı demektir. Hal böyle olunca, yazılım sektörüne her yıl milyarlarca dolar yatırım yapılıyor olması hiç de garipsenmeyecek bir durum. 

Bir işletme için sorun, bir yazılım firması bulmakla bitmiyor. Her yıl çok sayıda yazılım firması sektöre adım atıyor lakin bunların çok azı iş hayatına tutunabiliyor. Bir yazılım firması İstanbul gibi bir metropelde, işletmelerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için oldukça zorlu rekabet şartlarına direnmek zorunda. Yazılım firmalarının pek azı bu zorlu şartlara direnebilecek donanıma, iş gücüne ve tecrübeye sahip. Bu durum yine dönüp dolaşıp, yazılım hizmeti alan firmaların zor durumda kalmasına neden oluyor. Sorun, alanında iyi hizmet veren bir yazılım firması bulmakla bitmiyor. Yazılım şirketinin bu hizmetin devamlılığını sağlayacak ve piyasa şartlarına uyum sağlayabilecek bir firma da olması gerekiyor. Örneğin, IT hizmeti aldığınız bir yazılım firmasının iflas etmesi veya yüksek fiyat revizyonları yapması, bir anda işlerinizi büyük oranda sekteye uğratacak ve firma adına geri dönülemez zararları beraberinde getirecektir. 

Hizmet alınan yazılım firmasının sürekliliği kadar ne kadar iyi bir hizmet sunduğu da çok önemli bir faktördür. Şu bilinen bir gerçektir ki, kullandığınız yazılımda, yanlış yazılmış bir kod sizi milyonlarca dolarlık zarara uğratabilir, hatta sizi iflasın eşiğine getirebilir. Bu da yine, hizmet alınan firmada çalışanların başarılı olduğu kadar, ne kadar tecrübeli ve dikkatli olduğunu da önemli birer kriter haline getiriyor. Seçeceğiniz firmanın ne kadar iyi bir organizasyona ve motivasyona sahip bir firma olduğuna da dikkat etmeniz gerekiyor. Tüm bu kriterlerin yanında, çok önemli iki kriter daha vardır ki onlar da zamanlama ve iletişimdir. Hizmet aldığınız firmanın ihtiyaç ve sorunlarınıza, zamanında ve etkili çözümler üretmesi işlerinizin sekteye uğramasını önler ve zamandan kazandırırken, tüm bunların çözüm bekleyen bir sorunlar yığını haline gelmesinin önüne geçer. 

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz

Bizler, tüm bu gereklilik ve taleplerin farkında olan bir firma olarak, sizlere en iyi ve makul hizmeti vermek için yanınızdayız. Çağın getirilerine hızla ayak uyduran dinamik yapımız ve müşteri memnuniyetini misyon edinmiş profesyonel kadorumuzla, iş hayatında bir numaralı tercihiniz olmaya adayız. Etkili ve hızlı iletişimimizle, ihitayaçlarınıza zamanında çözüm üretiyor ve win-win politakasının önemini hatırlatıyoruz. Fiyat/kalite endeksinde memnuniyeti garanti ediyor, siz işlerinize odaklanırken gözünüzün arkada kalmamasını sağlıyoruz. Sektör içi rekabet, artık bir kaygı olmaktan çıkıp bir hobi haline gelecek. 

Kurumsa Özel Yazılım Firması