Facebook ve Instagram Reklamcılığı

Facebook ve Instagram, günümüzde en sık kullanılan sosyal ağlardan birisidir. Bununla beraber özellikle görselliğe ağırlık veren Instagram sayesinde, birçok firma ve birey kendisini tanıtma imkanı bulmaktadır. Bu sosyal ağlarda yer alan reklam fırsatları, marka ve işletmelerin  ürün ve hizmetleri konusunda hedef kitleye ulaşmak ve kendilerini tanıtmak için seçtikleri en etkili yöntemlerden birisidir. Üstelik bu reklam türü, diğer reklamlara oranla çok daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle de artık sıklıkla tercih edilmektedir. 

Facebook ve Instagram Reklamciligi

FACEBOOK REKLAMCILIĞI

Facebook’ta ücretli olarak verilen reklamlar, belirli kampanyalar oluşturularak yapılmaktadır. Marka ya da işletme kendi sektörüne en uygun reklam tipini ve modelini seçerek, buna uygun bir biçimde tanıtım yapabilmektedir. Bu tanıtım sonucunda da daha fazla hedef kitleye ulaşmakta ve kar marjını da ciddi oranda arttırmaktadır. Günümüzde sosyal medya platformları arasında bir numarada bulunan Facebook, yapılan araştırmalara göre müşterilerine sunduğu reklam imkanlarını önümüzdeki yıllarda da sunmaya devam edecek. Bu nedenle artık birçok marka ve işletme; bilinirliklerini arttırmak için Facebook üzerinden reklam yapmayı seçiyor. Facebook Reklamcılığı tüm bunların yanı sıra reklam ajansları için de büyük önem taşıyor. Uzun zamandır sektörün içinde bulunarak, profesyonel bir kadro ile sizlere hizmet sunan firmamız, doğru stratejiler belirleyerek sizlere önemli başarılar tatma imkanı sunuyor. Firma olarak Facebook reklamları konusunda müşterilere hizmet sunuyor ve dijital pazarlamada neyin nasıl yapılacağını da anlatmış oluyoruz.

INSTAGRAM REKLAMCILIĞI

Hali hazırda Facebook’un Instagram’ı da satın almasıyla beraber, bu iki sosyal ağın da reklam kampanyaları birbiriyle benzeşmektedir. Instagram tamamen görsel bir ağ olmasından kaynaklı, insanların daha çok dikkatini çeken reklamlar oluşturmak için ideal bir platformdur. Instagram reklamcılığı bu nedenle son zamanlarda daha dikkat çekici bir hale gelmiştir. Kolay bir biçimde oluşturulabilen Instagram reklamları, hedefinize daha kısa sürede ulaşmanızı sağlar. Yalnız bu reklamları oluştururken hedef kitle analizini yapmak ve doğru zamanda doğru içeriği paylaşmak gerekir. Bunu da firma olarak biz sizlere sunuyoruz. Eğer Instagram reklamcılığı konusunda desteğe ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

NASIL REKLAM YAPABİLİRİZ?

Facebook ve Instagram için yapılan analiz ve araştırmalar sonucunda belirli algoritmalar ortaya çıkmıştır. Bu algoritmalar sayesinde doğru stratejiyi belirlemek için atılması gereken adımlar da artık kaliteli dijital pazarlama firmaları tarafından bilinmektedir. Peki bu reklamlarla nasıl başarılı olabiliriz?

 • İnsanları sunulacak olan hizmet ya da ürün konusunda heyecanlandırmak gerekir. Yani reklam postlarını bu heyecan üzerine hazırlamak daha çok tık almayı sağlayacaktır. Hedef kitleye yani potansiyel müşteriye ürün ya da hizmet hakkında verilecek kısa satın almaya teşvik edebilir.
 • İnternet sitesine yönlendiren Facebook ve Instagram reklamları da en sık kullanılan ve en önemli reklam stratejilerinden birisi olarak kabul ediliyor.  Siteye trafik çekmek istiyorsanız ve bu trafiğin de satın alım yapmasını istiyorsanız, mutlaka bu tip postlar kullanmalısınız.
 • Instagram ve Facebook reklamcılığı konusunda video kullanmak da etkili yöntemlerden birisidir. Özellikle son günlerde Instagram ve Facebook üzerinden video ile verilen reklamlar ciddi anlamda ilgi toplamakta ve trafik çekmektedir. 
 • Instagram ve Facebook üzerinden yapılan etkinlikler duyuruları da potansiyel müşterileri çeker. Bu etkinliklerin duyurusu Instagram ve Facebook reklam hizmetleri kullanılarak yapıldığında daha geniş bir hedef kitleye ulaşılmasını sağlar.
 • Örneğin ürün ve hizmet sunan firmalar, Facebook ve Instagram üzerinden çeşitli hediyeler veren çekilişler yapmaktadır. Bu çekilişleri sponsorlu reklam ile duyurmak profile ve siteye birçok insan çekecektir. 

SİZE HANGİ HİZMETLERİ SUNUYORUZ?

Instagram ve Facebook reklamları söz konusu olduğunda mutlaka alanında uzman firmalarla çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde reklam bütçenizi boşa harcamış olursunuz. Peki firma olarak Facebook ve Instagram reklamcılığı konusunda sizlere hangi hizmetleri sunuyoruz?

 • Facebook ve Instagram hesaplarının yönetimi
 • Bu hesaplara uygun içerikler üretme
 • Facebook ve Instagram reklam yönetimi
 • Reklam yatırımlarının geri dönüşlerini analiz etme, raporlama ve sonunda optimize etme
 • Hedef kitleyi analiz etme, doğru hedef kitleyi bulma
 • Reklamlara ilişkin strateji ve taktik oluşturma
 • Reklam yöneticisi hesabı oluşturma ve işe buradan devam etme
 • Şirketin pazarlama hedeflerini belirleme
 • Bütçeleme yapma
 • Reklam metni geliştirme
 • Reklam görselleri geliştirme
 • Reklam videoları geliştirme
 • Özel olarak analiz edilen hedef kitlelerden benzer hedef kitleler oluşturma
 • Facebook ve Instagram reklam performanslarını analiz etme
 • Analiz sonucunda ortaya çıkan görünümü raporlaştırma gerekirse grafik haline getirme
 • İşletmeler için güçlü Facebook ve Instagram hesapları oluşturma

Facebook ve Instagram reklamcılığı potansiyel müşterilere ulaşmayı sağlayan en etkili yoldur. Bu nedenle de bu reklam hizmetleri marka ve işletmeler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle e-ticaret firmaları bu tip reklamlar sayesinde birçok olumlu dönüş almaktadır. Eğer sizler de Facebook reklamcılığı ve Instagram reklamcılığı hizmeti almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firma olarak bu reklam hizmetlerini profesyonel bir biçimde kullanarak, potansiyel müşteri çekmenizi sağlıyoruz. Firmamız sizlere reklam konusunda en iyi çözüm önerileri sunarak, strateji belirlemekte yardımcı olacaktır.